if_photoif_put_inmenu
Альта-Профіль Україна
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 319-69-33 Показати
+38 (095) +38 (095) 447-96-98 Показати

Як економити на енергоносії чи види утеплення фасадів

29 серпня 2012

Останні два роки   принесли  нам відчутне подорожчання тарифів на  газ та електроенергію для громадян, яку особливо гостро відчули власники будинків, котрі опалюються за допомогою цих енергоносіїв.  Крім того нові тарифи є прогресуючими – чим більше витрачається газу/електрик – тим дорожче коштує кіловат/кубометр.

В таких умовах особливо гостро постає питання  зменшення тепловтрат, а особливо питання утеплення будинків.

Для того, щоб  утеплити будинок варто вирішити декілька запитань:

  1. Який утеплювач використовувати?
  2. Який вибрати тип фасаду для оздоблення  будинку та захисту утеплювача від негативного впливу природних факторів.

Найчастіше  для утеплення використовують такі матеріали як пінополістирол та мінеральна(базальтова) вата.

Обидва ці матеріали мають хороші ізолюючі властивості, проте не варто забувати про те, що їх товщина має бути правильно підібрана.

Пінополістирол дешевший та легше монтується ніж  мінеральна вата, проте  іноді в ньому люблять оселятись гризуни.

Щодо фасадних матеріалів – то тут вибір дещо більший:

  1. Штукатурка
  2. Сайдинг
  3. Клінкерна плитка
  4. Дерев’янний блокхауз і т.д.

Відносно не дорогими методами при цьому є лише перших два. Тому і зупинимось детальніше саме на них.

Штукатурка.

Найпопулярнішим видом облицювання є, звичайно,  штукатурка. Це відносно не дорогий  та легкий в застосуванні вид фасадних матеріалів. Крім того існує багато сучасних видів штукатурки, котрі дозволяють підібрати не тільки бажаний колір, але і текстуру.

Мінусами ж такого фасаду є  необхідність ідеально вирівнювати поверхню фасаду, «мокрий метод» нанесення матеріалу,  який обумовлює розбризкування бруду під час монтажу  та відносна недовговічність такого фасаду. Строк експлуатації штукатурного фасаду  -  5-7 років. Крім того штукатурку неможливо почистити від бруду чи помити.

 Методика утеплення з застосуванням штукатурки.

Теплоизоляційні плити кріпляться до зовнішньої сторони  стіни  за допомогою спеціального клею та дюбелів. На пінополістирол наноситься клеєний розчин  в який «втоплюється» будівельна сітка, поверх якої наноситься штукатурний розчин.

Сайдинг.

Сайдинг  відносно недавно став популярним на Україні. Існує металевий, бетонний та вініловий сайдинг. Проте для приватних будинків найбільше підходить вініловий.

Сайдинг дуже часто плутають із сумно відомою з 90-х років вагонкою. Проте це зовсім різні матеріали.

Не дивлячись на те, що обидва матеріали виробляються з полівінілхлориду, завдяки відмінним  технологіям  та рецептурам, їх якості дуже відрізняються.

В той час як першопочатковим призначенням вагонки є внутрішнє оздоблення, сайдинг – це  матеріал для зовнішнього облицювання стін, який розроблений для захисту фасаду  від негативного впливу природних чинників. Відповідно він є більш міцним  та довговічним ніж вагонка.

Хороший сайдинг не розшаровується, не роздувається, не розщеплюється і не лущиться. Він не боїться впливу вологи, грибка і комах, стійкий до несприятливих погодних умов, не токсичний і не горючий. Навіть при пожежі вініловий сайдинг лише повільно плавиться, тим самим послаблюючи дію вогню на конструкцію будинку. Сайдинг не міняє кольору, не тріскається під впливом температури і може використовуватися в будь-яких кліматичних умовах. Сонячні промені ніяк не впливають на якісний матеріал, оскільки він містить спеціальні добавки (в тому числі двоокис титану), що перешкоджають вигоранню і вицвітання.

Сайдинг відноситься до так званих «вентельованих фасадів».

Основний принцип роботи такого фасаду полягає  в  вільній циркуляції повітря між стіною та утеплювачем.

Така повітряна прослойка не тільки додатково утеплює фасад, але і висушуєь вологу, що конденсується на поверхні стіни, таким чином запобігаючи намоканню утеплювача.

Таким чином основними плюсами утеплення за допомогою сайдингу можна вважати відносну дешевизну матеріалу, швидкість  монтажних робіт,  довговічність (25-50 років),  відсутність необхідності вирівнювати стіни, хороші теплоізоляційні властивості, широку кольорову гамму та   малу  вагу матеріалу.  Крім того фасад з сайдингу можна легко помити з садового шлангу.

До недоліків можна віднести  властивість розширятись/звужуватись під дією температур. Щоб уникнути негативних наслідків цієї властивості слід чітко дотримуватись простих правил монтажу матеріалу.

Методика утеплення з застосуванням сайдингу.

На стіну закріплюється дерев’янна або металева  обрешітка, між рейками якої вкладається утеплювач (бажано мінеральна вата). Поверх утеплювача закріпляється вітробар’єр та заповнюються герметиком можливі  місця проникнення вологи: вікон, дверей, газових та водних мереж. Монтаж сайдингу починається з   закріплення початкової планки, до якої кріпляться листи сайдингу.

При виборі того чи іншого виду фасаду, важливо врахувати які додаткові  матеріали можуть вам знадобитись і яка виявиться кінцева вартість фасаду.

Як бачимо, будь-який тип фасадних матеріалів  потребує додаткових витратних матеріалів.  Саме через це досить важко прорахувати кінцеву вартість того чи іншого виду утеплення.  Для полегшення цієї роботи ми прорахували орієнтовну вартість одного метра квадратного фасаду з врахуванням роботи та додаткових матеріалів.

Табл. Порівняння вартості різних видів утеплення фасадів.

матеріал

вартість матеріалу, грн/м.кв.

вартість комплектуючих, грн/м.кв.(вітро,паробар'єр,планки і т.д.)

доп.система кріплення грн/м.кв (обрешітка,саморізи,кріплення)

утеплювач,  грн/м.кв.

вартість работи, грн/м.кв

загальна варт. грн/м.кв

строк експл-ції, р.

вартість на 25 р, грн/м.кв

сайдинг

47.17

30.54

30.60

RockWool 32.5

100

240.81

25

240.81

штукатурка з утеплювачем фасаду

110

15

10

Техноплекс 50 грн

140-170

345

5-7

1232-1725

штукатурка короїд з утеплювачем

12, 5

49

10

20

140

219

5-7

1095-2791

На завершення хотілось би сказати, що не зважаючи на те, який матеріал  Ви виберете, утеплення будинку допоможе Вам суттєво заощадити на енергоносіях та забезпечить комфортну температуру в середині будинку в будь-яку пору року.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×